старі книжки бібліотека списання книжок
Фото з відкритих джерел

На початку карантину бібліотеки не обслуговували читачів, тому там мали час очистити бібліотечний фонд.   

 

Про це Вільному радіо розповіла завідувачка Бахмутської централізованої бібліотечної системи Тетяна Біленко. 

“Впродовж карантину ми займалися внутрішніми роботами. У нас дуже застарілий фонд. Тому ми проаналізували по всіх бібліотеках та дуже багато списали. Тобто вибрали книги на ремонт та відібрали ті, які ремонту не підлягають”,  —  каже Тетяна Біленко.

Книг, які довелося списати по Бахмутській ЦБС, виявилося близько 25 тис екземплярів. Їх здали на переробку як вторинну сировину.  

“Серед них і старі книжки, тобто зношені, а також морально застарілі. Ми здали їх в макулатуру, акти всі підписані; вже отримали за це гроші на наш рахунок  —  близько 2 тис грн”, — каже Тетяна Біленко.

Вона зазначає: хоча це списані книжки по всім 13 бібліотекам Бахмутської ОТГ, значною мірою це книжки все ж з бібліотек міста Бахмут. Оскільки перед приєднанням до ОТГ сільські бібліотеки, за словами очільниці бахмутських бібліотекарів, самі очистили свої фонди від старих книжок. 

А нових книжок не вистачає

Тепер на полицях бібліотек звільнилося місце під нові книжки, яких не вистачає. Тетяна Біленко каже, що Бахмутській ЦБС не вистачає сучасних українських книжок.  

“Зараз добре беруть українську літературу. Не вистачає книг українських видавництв, сучасних авторів. Наприклад, в Бахмуті працює Горлівський інститут іноземних мов, а нам не вистачає підручників для них. Тому що  видавництва не видають те, що потрібно. Вони (видавництва,  —  ред.) перейшли на “ширпотреб” у м’яких обкладинках за 60-70 грн, які швидко зношуються. А книжки у якісній палітурці коштують близько 200 грн. Ми працюємо через бахмутських підприємців з видавництвами напряму”,  —  розповідає про проблеми оновлення книжкового бібліотечного фонду Бахмута Тетяна Біленко. 

За словами очільниці Бахмутської ЦБС, міська рада підтримує бібліотеки громади. Нещодавно з міського бюджету виділили кошти на придбання нових книг, тож зараз бібліотекарі займаються пошуком потрібних книжок та їх закупівлею. 

“Нещодавно ми отримали понад 2 тисячі екземплярів нових книжок від “Українського інституту книги” з “Бібліотечної серії” — тільки-но закінчили приймати їх. Їх треба було доправити до нас з Маріуполя  — на це виділили 3 тисячі гривень з міського бюджету. Цими днями ми анонсуємо нову партію книг на своїй сторінці в мережі”,  —  каже Тетяна Біленко.

Також майже 74 тисячі гривень виклали з бюджету Бахмутської ОТГ на річну підписку для бібліотек ЦБС на газети та журнали.

Нагадаємо, минулого тижня Бахмутська дитяча бібліотека відкрила арт-простір для дітей, який створила за підтримки громадського “бюджету участі” на умовах співфінансування. Придбали світловий стіл для малювання піском, настільні ігри, а також облаштували грифельну дошку для письма крейдою та дошку для літер на магнітах.     

Читайте також:


Завантажити ще...