Амбулаторія, банкомат і перукарня

Що кандидатка в депутати Ганна Петриєнко-Полухіна пропонує у виборчій програмі
Фото з передвиборчої агітації
На місцевих виборах 2020 року в Бахмутську міську раду балотується 187 кандидатів у депутати. Серед них мешканка Іванівського Ганна Петриєнко-Полухіна. Ми поспілкувалися з нею та розпитали про цілі, плани в раді та хто змотивував її йти на вибори. Детальніше про кандидатку читайте в інтерв'ю.
Це інтерв'ю Вільне радіо записує з особистої ініціативи. Нам цікаво поспілкуватися з Ганною Петриєнко-Полухіною, як з кандидаткою в депутати.

Зважаючи на те, що останні 10 років жінки в депутатському корпусі Бахмута ㅡ в меншості, ми будемо розповідати про них детальніше. Якщо Ви будете кандидаткою в раду Бахмутської ОТГ — зв'яжіться з редакцією Вільного радіо. Будемо раді з Вами поспілкуватися.
Ближче до виборів на сайті Вільного радіо також з'явиться інформація про всіх кандидатів/кандидаток в раду, а також багато інтерв'ю.
Ми не будемо робити матеріали з кандидатами на платній основі для того, щоб уникнути заангажованості.
Зрозуміла, що прийшов момент принести користь людям
— Розкажіть про себе: звідки Ви, яка у вас освіта?
Я з Бахмута, але 10 років жила в Донецьку, і у 2014 році довелося повернутися в Бахмут і почати жити заново.

В мене 2 вищі освіти: я закінчила Донецький державний інститут ринку і соціальної політики за спеціальністю "фінанси" та "соціальна психологія".
— Де ви працювали?
4 роки я працювала в Бахмутському міському центрі дітей та юнацтва директором. Зараз я працюю в будівельній фірмі "Артпроектбуд" заступником директора з персоналу. Тут я працюю вже півтора року. Ця фірма сімейна, тому прийняла рішення, що, мабуть, потрібно підіймати сімейний бізнес, тому пішла з центру дітей та юнацтва. Хоча ця робота мені дуже подобалась.
Фото з передвиборчої агітації
— Чи працювали Ви у політичній сфері або в органах місцевого самоврядування?
Ні.
— Коли та чому Ви вирішили спробувати піти в депутатки, розкажіть про цей момент?
Коли я переїхала в село Іванівське, звідки я балотуюсь, я побачила проблему, що в селі багато людей похилого віку, і їм потрібна допомога якихось елементарних речей немає. Та ж перукарня, до якої їм потрібно доїхати до міста, ті ж продукти привезти. Зрозуміла, що прийшов момент принести користь людям, як би пафосно це не звучало. В селі теж є молодь, і ми як би молоді, ми приїхали в село, і воно нам подобається, та вважаємо, що воно має розвиватися.
— А саме для Вас чому важливо стати депутаткою?
Для мене важливо, тому що я живу в селі, і хочу жити комфортно. Я хочу, щоб був комфорт для моєї дитини, для моїх сусідів, для інших людей. І щоб в село хотілося б їхати. Тому що в селі багато плюсів: екологія, не сидиш в гаджетах, більше спілкування, там все природно. Але селу не вистачає знань законів, що їм належить та на що вони можуть розраховувати.
— Від якої політичної сили балотуєтесь?
Партія "Слуга народу".
— Чому саме ця партія?
Мабуть, тому що ця партія молода, в ній активні, креативні люди, і в багатьох немає досвіду, як в мене. Деякі помиляються, але всі помиляються, та все одно вони йдуть вперед. А ті люди, які представляють партію в місті Бахмут, це мої однодумці.
Про маму: Я бачила скільки всього вона зробила. Вона найкращий для мене приклад

Фото з власного архіву кандидатки: Ганна Петриєнко-Полухіна разом з мамою Тетяною Петриєнко
— Є у Вас хтось з родичів, хто працював у якійсь з гілок влади (судова, виконавча, законодавча)?

Моя мама пропрацювала 9 років заступником міського голови (Тетяна Петриєнко — заступниця Артемівського міського голови з питань соціального захисту населення, освіти, культури і спорту — ред.).

— Чи можна вважати, що Ви пішли по стопах матері?

Частково звісно. Тому що я бачила скільки всього вона зробила, скільком людям вона допомогла. Це як раз була реформа медицини. Вона її починала, і дивлячись на неї, це найкращий для мене приклад. Це теж десь зіграло свою роль.
— Чи були людей, можливо з вашого оточення, хто скептично ставиться до вашої ідеї стати депутаткою через стереотипи типу "жінка не може бути депутатом"?
Ні, не зустрічалась з таким. Такого не було.
— Про які повноваження депутата Вам відомо?
Депутат може донести проблеми, озвучити її, тим самим допомогти її вирішити. Депутатський корпус, коли складається бюджет громади, і вносяться питання гострі або не критичні, вони впливають на результати таких рішень, стосовно громади.
— Депутат може домогтися ремонту дороги в місті?
Так. Він може зробити запит до відповідних органів. Він розуміє з чого можна почати, що потрібна проєктно-кошторисна документація, він може зробити товчок. Можливо на пряму не може, але знає, які важелі використати, щоб ця дорога ремонтувалася. Він може донести проблему до ради.
— А якщо люди жаліються на тарифи в місті, як на це може вплинути депутат?
Тарифи, як я розумію, формуються не в бюджеті міста, а дають вище. Тому озвучувати та робити запити.
— Чи може впливати на розмір пенсії?
Ні. Але депутат знову ж може ініціювати якісь програми підтримки.
В першу чергу треба розвивати інфраструктуру. Більше соціальних програм
— Уявімо, що завтра відбулись вибори. Ви перемогли. На що, на вашу думку, в першу чергу треба спрямувати бюджет громади?
Я вважаю в першу чергу треба розвивати інфраструктуру. Більше соціальних програм. Особливо стосовно пенсіонерів. Це аптека, яка потрібна, це той же банкомат. Це ті умови, які є в місті, та яких немає в селі. Тим паче в Бахмуті все будується і місто чудово розвивається. Якщо глобально, то це будівництво амбулаторії сімейної медицини, це створення дитячих майданчиків, це паркові зони і дороги. Але це глобальні плани, на які потрібен не один рік.
— Чим плануєте займатися в раді особисто Ви? Які питання для Вас в пріоритеті?
В пріорітеті для мене всі соціальні програми. Все, що з цим пов'язано, все що направлено на розвиток дітей, підтримку пенсіонерів. Пошук грантів, тому що гранти — це можливості. Розповідати де їх шукати, тому що люди не знають. А грантів багато, вони різнопланові. Це ті пріорітетні позиції, які б я хотіла висвітлювати та відстоювати.
— В складі якої депутатської комісії Ви б хотіли працювати?
Я людина нова, ще до комісій не дійшла.
— Ви вже розробили свою передвиборчу програму? Розкажіть про неї.

Звісно. Пріорітетні задачі на майбутнє я вам озвучувала: це відкриття аптечного пункту хоча б, це установка банкомату, тому що добиратися хоч і близько до міста, але тим паче це проблема, тому що більшість пенсіонерів в селі: село велике — 1200 людей. З них десь 65-70% людей похилого віку.

Також в задачах встановлення соціальної перукарні, ремонт взуття, чого їм не вистачає, як виявилось, ну і для молоді спортивна зала. Це те, які найближчі цілі. А якщо казати глобальні, то це організація дитячого майданчика і паркової зони, де родини могли б проводити час не виїжджаючи в місто.

Фото з власного архіву кандидатки
— А чи є у Вас пропозиції розвитку у сфері ЖКГ?
Ну, Бахмут дуже чудово розвивається, дуже багато інвестицій й планів. Амбулаторії нові, в лікарнях ремонт роблять, обладнання нове, сади будуються, школи в ремонтах. Тому немає навіть пропозицій.
— А ідеї покращення медичної сфери Бахмута у вас є?
Я медициною задовільна. В нас є сімейний лікар, який з нами 24/7, він консультує нас. Але знову ж складнощі, що я, як людина, яка користується комп'ютером, заходжу у свій кабінет і роблю запис. Але звісно, людям похилого віку це важко зробити, важко зрозуміти. Тому краще, щоб була амбулаторія в селі. Тому з медициною не бачу ніяких проблем.
— А що потрібно для освітньої галузі?
У сфері освіти я вважаю, що необхідно перебудовувати середню і старшу ланку. Тому що в молодшій ланці виконується реформа, змінюються підходи, більш пов'язані з індивідуальним підходом до кожної дитини. А в середній ланці це все втрачає сенс, тому що старі вимоги, і діти, як психолог можу сказати, що вони в стресовій ситуації як вони, так і батьки. Тому, я би хотіла перебудовувати роботу середньої і старшої ланки.
272
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор