Донеччина може бути не готовою до нових карантинних критеріїв


image
Фото: Вільне радіо

В Україні вже незабаром запрацюють нові показники з захворюваності на коронавірус. Вони жорсткіші за попередні. Наразі Донецька область відповідає встановленим нормам, але нові стандарти ризикує не подужати.

Про це Вільному радіо розповів представник Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олександр Педенко.

За його словами, зараз на Донеччині роблять достатньо досліджень. Станом на 17 червня цей показник в області становить 20,21 з 12 мінімальних. Але уряд планує збільшити це число наполовину, тобто тестуванням мають бути охоплені щонайменше 24 людини на 100 тисяч населення.

“Це треба щоденно робити близько 500 досліджень. У нас немає такої можливості, лабораторії не готові до цього, вони не зроблять стільки досліджень просто фізично”, – пояснює посадовець.

Він зазначив, що гроші на нові лабораторії в області є. Проблема в обладнанні – через надто високий попит його досить складно придбати.

“Це дефіцит глобальний. На жаль, поки що є де побудувати, є розуміння як це робити, ресурси теж є. А от купити цю лабораторію поки проблематично”, – каже Олександр Педенко.

Нагадаємо, нещодавно в лабораторію у Слов’янську закупили додаткове обладнання. Нова шафа, в якій підготовлюють зразки – це фактично ще одне робоче місце. Завдяки цьому у цій лабораторії можуть обробляти вдвічі більше ПЛР-тестів.

Додамо, 17 червня на засіданні Кабміну прийняли рішення продовжити карантин до 31 липня. Крім того, критерії із захворюваності стануть жорсткішими.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: