Лиманський державний лісгосп шукає підрядника, який побудує обладнання для відновлення лісів за 36 млн грн


image
Ілюстративне фото: ДП "Лиманський сільгосп"

ДП “Лиманське лісове господарство” оголосили тендер на будівництво лісового насіннєво-селекційного центру в Лимані. Завдяки цьому обладнанню лісники зможуть насаджувати і відновлювати пошкоджені ліси Донеччини та Луганщини.

Про це журналісти Вільного радіо дізналися з державного аналітичного порталу Prozorro.

ДП “Лиманське лісове господарство” шукає хто візьметься за будівництво регіонального лісового насіннєво-селекційного центру на базі держпідприємства. За 36 мільйонів гривень тут планують зробити місце, де насіння дерев будуть вирощувати в спеціально-облаштованих каркасних “теплицях”, із закритою кореневою системою. 

Для такої системи вирощування підрядник має встановити компресор для системи очищення насіння, порційний зміщувач, самі контейнери для вирощування насіння, рампи для поливу тощо. Цей центр встановлять в Лиманській ОТГ.

Наразі ще невідомо, хто буде виконувати  роботи, але на аукціоні підрядник може запропонувати ціну нижчу, ніж виділили на це коштів.

Раніше ми писали, що лісники Донеччини їздили на Львівщину, де вже є такий  лісовий насіннєво-селекційний центр, щоб дізнатись детальніше про його роботу. Тоді зазначали, що такий центр вкрай необхідний на Донбасі, оскільки це регіон із засушливим кліматом. Тут потрібні ліси, які будуть основою життя і гарантією екологічної безпеки. Адже ліси затримують шкідливий пил і виробляють кисень. А за останні роки ліси регіону порідшали.

За розрахунками ДП “Лиманський лісгосп”, через збройний конфлікт, у 2014 році постраждали близько 1200 га лісів Національного природного парку “Святі гори”. А загальна площа земель, де потрібно відновити ліс — 2500 га. Тож після встановлення лісового насіннєво-селекційного центру ліси Донеччини планують відновити в 10-річний термін.

Крім того, цей центр будуть використовувати для відновлення лісів Луганщини, які постраждали внаслідок цьогорічних масштабних пожеж. Там за підрахунками пожежників вигоріли понад 20 тис га територій.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: