У п’ятьох населених пунктах Бахмутського району невдовзі запрацює контакт-центр на базі медзакладів. Гроші на впровадження проєкту виграли місцеві підприємці. Необхідне для старту роботи обладнання вже привезли в Бахмут.
Про це Вільному радіо розповіли в керівництві громадської організації “Український донецький куркуль”.
Вони закупили медичним закладам комп’ютери, IP-телефонію, сервер тощо, а також навчатимуть персонал працювати в колцентрі. На це підприємиці виграли 5 тисяч доларів. Певну суму також мають докласти Центр первинної меддопомоги Бахмутського району та громадська організація.
“Ми спілкувалися з головним лікарем Центру первинної медичної допомоги Бахмутського району та з’ясували, що територія, яку вони обслуговують, дуже велика. У Бахмуті знаходиться головний офіс, якому підпорядковуються ще є 5 установ. Люди живуть далеко, тобто структура дуже розгалужена”, – пояснює керівниця громадської організації “Український донецький куркуль” Ганна Петриченко.
Перший етап програми охоплює Бахмут, Часів Яр, Сіверськ, Світлодарськ та Миронівське.
Колцентр працюватиме за таким принципом: спочатку людину, якій потрібна медична послуга, з’єднують з місцевим оператором. Далі клієнта або записують на прийом у місцевій лікарні, або, якщо питання не можна з’ясувати на місці, перенаправляють на оператора в Бахмуті. Деякі послуги можна буде отримати дистанційно.
“Оператори будуть знаходитись безпосередньо в медичних закладах. Це будуть люди, які до цього працювали там на інших посадах, а отже, знатимуть що і як робити. Одним з наших завдань у цьому проєкті буде навчити їх спілкуватися з громадою, зокрема, з людьми старшого віку, які не завжди знають до кого звернутися”, – каже голова громадської організації.
Для працівників контакт-центру підприємиці проведуть 2 тренінги. Персоналу розповідатимуть, як правильно будувати розмову та даватимуть поради по роботі.
“На якість розмови впливає навіть те, як ви сидите. Якщо ви вирівнюєте спину, у вас змінюється тембр голосу, що відчуває слухач. А коли ви посміхаєтесь, ваша посмішка передається співрозмовнику”, – наводить приклад підприємиця Марина Губанова. Тренінги проходитимуть під її керівництвом.
“Також ми запроваджуємо CRM-систему: у вихідні або коли оператор зайнятий, робот буде радити подзвонити в інший час, а також записуватиме номер телефону, щоб людині потім могли передзвонити. Ми не хочемо, щоб людина телефонувала, а у слухавці була тиша”, – додає Ганна Петриченко.
Як кажуть переможиці, досвід співпраці з медустановами в них уже є.
“Ще у Горлівці ми працювали над створенням соціально-медичного центру, який би поєднував мешканців міста й допомагав би отримувати всі послуги в одному місці. Але, на жаль, війна не дозволила нам це завершити”, – каже Марина Губанова.
Роботу колцентру запустять у жовтні. Спочатку він працюватиме 5 днів на тиждень, але у планах – вийти на щоденний графік роботи.
Грант на розвиток проєкту підприємиці отримали від ПРООН.
“Ми дізналися, що цього року стартує програма, спрямована на децентралізацію та розвиток громад із залученням бізнесу та активних мешканців. Подібні програми дозволяють людям робити внесок у подолання проблем громади, а не просто їх критикувати”, – розповідає керівниця ГО “Український донецький куркуль” Ганна Петриченко.
Наразі програма впроваджується у 3 областях України: Донецькій Луганській та Запорізькій. Конкурс проводять за 8 напрямами, серед яких є й медичний. Бахмутські підприємці з ГО “Український донецький куркуль” стали одними з 10 конкурсантів, чий проєкт підтримали грантодавці.
Нагадаємо, навесні подібний проєкт впровадили на базі Центру первинної медичної допомоги міста Бахмут. Як розповідала Вільному радіо головна лікарка установи Світлана Шабаліна, там працює 3-4 оператори, тоді як у районному центрі їх буде 10. Додзвонитись у міський контактний центр можна в робочі дні з 07:00 до 18:00 та в суботу з 08:00 до 13:00 за номерами +38 050 329 02 30 та (0627) 48-80-01.
Читайте також: