1,5-річному Кирилу Кондрашеву з Костянтинівки ввели препарат Zolgensma вартістю близько 2 млн доларів. Батьки збирали цю суму, але отримали ліки безкоштовно — виграли у лотерею.
Про це повідомляє видання “Свои.City”, посилаючись на допис матері хлопчика у соцмережі. Маленький Кирило від народження має рідкісну генетичну хворобу — спінальну м’язову атрофію.
“Як же ми цього чекали… Як часто ми не вірили, що цей день настане, опускалися руки, снилися жахливі сни і все валилося. Хочемо подякувати добрим людям, що не залишили нас, допомагали, підтримували, давали сил і надію, заряд йти далі”, – написали батьки Руслан і Дарина.
Читайте також: “Місцеві лікарі не давали шансів, але я одужала”: монолог бахмутянки, яка подолала рак
Батьки збирали кошти серед небайдужих, аби придбати цей препарат. І майже закрили збір завдяки пожертві благодійника — 25 біткоїнів. Але все ж лікувальну дозу найдорожчого у світі медикаменту хлопчик виграв у лотерею від компанії-виробника.
Наразі це найдорожчий медикамент у світі, і його можна придбати лише в США. В грудні 2019 року компанія “Novartis” заявила про безкоштовний розподіл 100 доз цього препарату через лотерею, але отримала критику від організацій пацієнтів зі СМА.
“В очікуванні дати госпіталізації та прибуття препарату час ніби зупинився. І сьогодні, коли принесли цю коробочку, перед очима пролетів відрізок нашого життя у 1.5 року! Скільки сліз було пролито, скільки нервів, переживань і нарешті війни за ці флакончики життя!”, — емоційно повідомляє мама дитини з невиліковною хворобою.
Зазначимо, декілька місяців тому ще один хлопчик з Донеччини, Єлисей Зеленський, теж безкоштовно отримав дозу цих ліків, які мають усунути генетичний збій в організмі дитини зі СМА. Історію боротьби родини Зеленських за життя сина читайте в матеріалі На Донеччині малюк із рідкісною хворобою отримає укол за 2,3 млн дол. Звідки гроші та чого боїться родина
Нагадаємо, з наступного року в Україні всіх новонароджених почнуть перевіряти на рідкісні хвороби, у тому числі СМА. За даними громадських організацій, нині в Україні ще близько 200 дітей страждають від прогресуючої спинально-м’язової атрофії та потребують такого лікування.
Читайте також: