Суд повернув арештовані гроші ймовірному організатору хабарницької схеми в Бахмутському пенсійному фонді


image
Фото: Вільне радіо

Через понад рік без зрушень у справі Артемівський міськрайонний суд скасував арешт з грошей ймовірного організатора хабарницької схеми в Бахмутсько-Лиманському відділі ПФУ. Ці гроші вилучили слідчі під час обшуків машини чоловіка. Арешт просив зняти адвокат підозрюваного.

Про це журналістам Вільного радіо стало відомо з рішення Артемівського міськрайонного суду Донецької області.

Передісторія: У вересні 2018 року в Бахмутсько-Лиманському відділі пенсійного фонду України правоохоронці провели обшуки. Вони розслідують злочинну схему, за якою, за даними слідчих, працівники фонду отримували хабарі по кілька десятків тисяч гривень на день. У прокуратурі стверджують, що з початку 2018 року через підозрюваних постраждали кілька сотень пенсіонерів. 

За даними правоохоронців організатор схеми офіційно безробітний уроженець Єнакієвого Олександр Шарпарь. Він запропонував працівникам Управління ПФУ скористатися службовим становищем та заробити на пенсіонерах з окупованої території. Схема виглядала приблизно так:

  • Лариса Трапізон, посередниця, знаходила пенсіонерів з ОРДЛО, та пропонувала їм оформити соціальну допомогу швидко і без черг. За таке оформлення просили 5500-10500 гривень.
  • Трапізон передавала частину грошей Олександру Шарпарю. 
  • Шарпарь в свою чергу розподіляв їх між співробітниками ПФУ Тетяною Лещенко та Наталією Котляр, а також працівниками Управління соцзахисту і Ощадбанку. Останніх двох фігурантів правоохоронці так і не виявили. 
  • Держслужбовці оформлювали соціальну допомогу.

За два дні спостережень правоохоронці зафіксували, що фігуранти незаконно отримали 33 тисячі гривень. Коли у 2018 році слідчі провели обшуки в ПФУ, вони вилучили понад 50 тисяч гривень та понад 10 тисяч доларів США.

Слідчі також знайшли й ймовірного організатора, і також провели обшуки. Вони знайшли в нього зошит з чорновими записами, документи про призначення соціальних допомог пенсіонерам, оригінали заяв, копії паспортів та ІПН пенсіонерів, мобільні телефони, та 16 тисяч 836 гривень. Все це слідчі віднесли до речових доказів.

Арешт с грошей зняли. Кілька разів адвокат фігурантів просив суд зняти арешт з майна, яке вилучили правоохоронці. Що саме, в рішенні не зазначали. Проте суд відмовляв. Але у жовтні цього року суд розглянув ще одне клопотання адвоката про скасування арешту з грошей, які вилучили під час обшуків у Олександра Шарпаря. Адвокат зазначав, що те, що їх арештували, не означає, що це речовий доказ. Їх Шарпарь начебто отримав як пенсію, і це його особисті збереження. 

Прокуратура була проти, щоб суд знімав арешт. Але суддя вирішила все ж повернути 16 тисяч 836 гривень, які знайшли у Шарпаря при обшуках у 2018 році.

Зауважимо, кримінальну справу за фактом ймовірної схеми хабарництва в Бахмутсько-Лиманському відділі ПФУ правоохоронці відкрили ще у 2016 році. А затримання і обшуки вони проводили у 2018 році. Слідчі вже закінчили досудове розслідування, призначили всім фігурантам статус “обвинувачений” та направили справу до суду. 

Але в суді довго не могли почати підготовче засідання. На перше заплановане слухання, 22 травня 2019 року, прийшли не всі фігуранти справи, наступного разу суддя, яка мала розглядати справу пішла на пенсію, та наступні два рази — адвокати фігурантів не знайшли вільного часу. Після цього засідання переносили через карантин

Передостаннє засідання було в липні цього року, але там суд відмовив адвокату в знятті арешту. Перед цим засідання було аж в березні 2019 року. 

Наступне засідання по цій справі в Артемівському міськрайонному суді запланували на 24 листопада.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: