Підтверджені випадки COVID-19 на 03.07.2020:

46 763

В Україні
(1212 померли, 20558 одужали)

597

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 219 одужали)

1211

На непідконтрольній Донеччині
(75 померли, 533 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Україна стала партнером в Програмі розширених можливостей НАТО. Що це дає


image
Фото: з відкритих джерел

Північноатлантична рада визнала Україну партнером з розширених можливостей. Такий статус крім України мають ще 5 країн. Що це дає державі читайте в матеріалі.

 

Рішення прийняти Україну в склад країн, які є партнерами з розширених можливостей НАТО Північноатлантична рада ухвалила 12 червня. Про це повідомляє пресслужба Альянсу.

Таким чином, Україна як партнер НАТО надає свої війська для операції миротворців, як в Афганістані, так і Косово, а також для Сил реагування НАТО та різних навчань.

Натомість Україна отримує спеціальні розроблені можливості для підтримки свого вкладу. Українські сили отримають розширений доступ до програм, вправ для взаємодії.

Зазначимо, крім України такий статус партнера з розширених можливостей має ще 5 країн: Австралія, Фінляндія, Грузія, Йорданія та Швеція. Але кожна країна працює з НАТО за індивідуальними умовами. Україна ж подала заявку на участь в цій програмі 1 листопада минулого року.

В пресслужбі Північноатлантичного альянсу також зазначають, що вступ в це партнерство не впливає на ймовірне членство України в НАТО.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо робили роз’яснення, що таке НАТО та що це дає Україні. Детальніше про це читайте в матеріалі: Що НАТО дає економіці: розвиток чи витрати (розбір на прикладах пострадянських країн), або читайте інші матеріалі в розділі проєкти “Україна-НАТО” за посиланням.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: