Україна стала партнером в Програмі розширених можливостей НАТО. Що це дає


image
Фото: з відкритих джерел

Північноатлантична рада визнала Україну партнером з розширених можливостей. Такий статус крім України мають ще 5 країн. Що це дає державі читайте в матеріалі.

 

Рішення прийняти Україну в склад країн, які є партнерами з розширених можливостей НАТО Північноатлантична рада ухвалила 12 червня. Про це повідомляє пресслужба Альянсу.

Таким чином, Україна як партнер НАТО надає свої війська для операції миротворців, як в Афганістані, так і Косово, а також для Сил реагування НАТО та різних навчань.

Натомість Україна отримує спеціальні розроблені можливості для підтримки свого вкладу. Українські сили отримають розширений доступ до програм, вправ для взаємодії.

Зазначимо, крім України такий статус партнера з розширених можливостей має ще 5 країн: Австралія, Фінляндія, Грузія, Йорданія та Швеція. Але кожна країна працює з НАТО за індивідуальними умовами. Україна ж подала заявку на участь в цій програмі 1 листопада минулого року.

В пресслужбі Північноатлантичного альянсу також зазначають, що вступ в це партнерство не впливає на ймовірне членство України в НАТО.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо робили роз’яснення, що таке НАТО та що це дає Україні. Детальніше про це читайте в матеріалі: Що НАТО дає економіці: розвиток чи витрати (розбір на прикладах пострадянських країн), або читайте інші матеріалі в розділі проєкти “Україна-НАТО” за посиланням.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: