Уряд шукатиме 800 млн грн на капремонт магістральних водоводів Донеччини

Наталя Жукова
2020-09-16 14:40

image
Фото: Facebook Павла Кириленка

Кабінет міністрів має зайнятися питанням безперебійного водопостачання в Донецькій області.  До урядовців з цим питанням звернулися народні депутати. Зокрема, потрібно понад 800 млн грн на ремонт 6 об’єктів. 5 з них знаходяться у Слов’янському районі.   

 

Постанову щодо звернення до Кабінету міністрів № 3835 народні депутати підтримали 16 вересня. 

В пояснювальній записці до проєкту постанови зазначається: близько 600 тисяч споживачів Донеччини відчувають дефіцит питного водопостачання. Особливо страждають через аварійний стан споруд Другого Донецького водопроводу мешканці Слов’янського та Костянтинівського районів, частково Краматорська, а також Покровського, Добропільського районів та міста Торецьк.  

Споруди цього водопроводу старі: їх будували у 2 черги  —  ще у 1954 та 1979 роках. Також наразі система водопостачання Донбасу розділена, бо проходить через підконтрольну та тимчасово окуповану частини регіону. Якщо кошти виділять та виконають заплановані роботи, втрати питної води мають скоротитись на майже 2 млн кубометрів на рік. 

Вода Донбасу труба порив втрати питної води
Порив магістрального водогону в районі Торецька цього літа. Фото: Facebook Павла Кириленка

 

Для капітального ремонту Другого Донецького водоводу потрібно понад 800 млн грн, яких у КП “Вода Донбасу” немає.  

На що саме хочуть просити кошти

Верховна Рада просить уряд вже цього року знайти кошти в держбюджеті на капітальний ремонт та реконструкцію таких магістральних водопроводів КП “Вода Донбасу”:

  • магістрального Другого Донецького водопроводу Д=1400 мм (ліва нитка), ПК0-ПК29+22, Слов’янський район  —  вартість проєкту 88,5 млн грн;
  • Другого Донецького водопроводу ПК154+75  —  ПК242 Д=1000 мм на ділянці від 2-го до 3-го підйому, Слов’янський район (24 км)  —  вартість 198 млн грн;
  • магістрального водогону діаметром 500 мм “Відгалуження до Слов’янських резервуарів” Слов’янського району  —  вартість 34,7 млн грн;
  • магістрального Другого Донецького водопроводу Д=1400 мм (ліва нитка), ПК50-ПК52, ПК57+30-ПК125, Слов’янський район, м. Слов’янськ  —  вартість 439 млн грн;
  • дві нитки магістрального водоводу від насосної станції “Річковий водозабір” до Слов’янської фільтрувальної станції №2, Слов’янський район  —  вартість 71,5 млн грн;
  • будівництво резервного водоводу від насосної станції 4-го підйому Другого Донецького водопроводу до водопровідного вузла м. Торецьк. 

Також проситимуть закласти видатки на цей ремонт в держбюджет на наступний рік. 

Уточнимо, станом на травень у комунального підприємства “Вода Донбасу” було майже 6,5 млрд грн боргів, з них майже 3,6 млрд грн —  за електроенергію. В тому числі тому, що самій “Воді Донбасу” недоплатили понад 2 млрд грн: населення заборгувало за воду понад 607 млн грн, а муніципальні водоканали  понад 1,5 млрд грн. 

інфографіка борги Вода Донбасу

 

За повідомленнями голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, влітку 2020 пориви магістральних водоводів на Донеччині ремонтували декілька разів кожного місяця. Оскільки ділянки водоводів знаходяться іноді в “сірій зоні” або на окупованих бойовиками т.зв. “ДНР” територіях, для комунальників спеціально погоджують режим “тиші” поблизу лінії розмежування. 

Що потрібно для виділення коштів

Відповідно до статті 113 Конституції України, Кабінет міністрів — це орган виконавчої влади. А отже, міністри не можуть проігнорувати звернення Верховної ради. 

Водночас, для виділення коштів на такий ремонт потрібно перерозподілити їх з інших програм, адже в державному бюджеті вже розподілені всі кошти на цей рік. 

Крім того, в проєкті бюджету на 2021 року, який представили цими днями, такої статті витрат теж не було. Тому для проведення ремонтів доведеться забирати гроші з інших статей видатків та перерозподіляти.  

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Новини по темі

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: