Кабінет міністрів має зайнятися питанням безперебійного водопостачання в Донецькій області. До урядовців з цим питанням звернулися народні депутати. Зокрема, потрібно понад 800 млн грн на ремонт 6 об’єктів. 5 з них знаходяться у Слов’янському районі.
Постанову щодо звернення до Кабінету міністрів № 3835 народні депутати підтримали 16 вересня.
В пояснювальній записці до проєкту постанови зазначається: близько 600 тисяч споживачів Донеччини відчувають дефіцит питного водопостачання. Особливо страждають через аварійний стан споруд Другого Донецького водопроводу мешканці Слов’янського та Костянтинівського районів, частково Краматорська, а також Покровського, Добропільського районів та міста Торецьк.
Споруди цього водопроводу старі: їх будували у 2 черги — ще у 1954 та 1979 роках. Також наразі система водопостачання Донбасу розділена, бо проходить через підконтрольну та тимчасово окуповану частини регіону. Якщо кошти виділять та виконають заплановані роботи, втрати питної води мають скоротитись на майже 2 млн кубометрів на рік.
Для капітального ремонту Другого Донецького водоводу потрібно понад 800 млн грн, яких у КП “Вода Донбасу” немає.
На що саме хочуть просити кошти
Верховна Рада просить уряд вже цього року знайти кошти в держбюджеті на капітальний ремонт та реконструкцію таких магістральних водопроводів КП “Вода Донбасу”:
Також проситимуть закласти видатки на цей ремонт в держбюджет на наступний рік.
Уточнимо, станом на травень у комунального підприємства “Вода Донбасу” було майже 6,5 млрд грн боргів, з них майже 3,6 млрд грн — за електроенергію. В тому числі тому, що самій “Воді Донбасу” недоплатили понад 2 млрд грн: населення заборгувало за воду понад 607 млн грн, а муніципальні водоканали понад 1,5 млрд грн.
За повідомленнями голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, влітку 2020 пориви магістральних водоводів на Донеччині ремонтували декілька разів кожного місяця. Оскільки ділянки водоводів знаходяться іноді в “сірій зоні” або на окупованих бойовиками т.зв. “ДНР” територіях, для комунальників спеціально погоджують режим “тиші” поблизу лінії розмежування.
Що потрібно для виділення коштів
Відповідно до статті 113 Конституції України, Кабінет міністрів — це орган виконавчої влади. А отже, міністри не можуть проігнорувати звернення Верховної ради.
Водночас, для виділення коштів на такий ремонт потрібно перерозподілити їх з інших програм, адже в державному бюджеті вже розподілені всі кошти на цей рік.
Крім того, в проєкті бюджету на 2021 року, який представили цими днями, такої статті витрат теж не було. Тому для проведення ремонтів доведеться забирати гроші з інших статей видатків та перерозподіляти.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.