В Україні стало простіше змінити виборчу адресу — ЦВК


image
Фото з відкритих джерел

Українські виборці зможуть змінити виборчу адресу та проголосувати за місцем проживання, безвідносно до прописки. Відтепер більше громадян (в тому числі зі статусом внутрішньо переміщених осіб) зможуть взяти участь в голосуванні під час місцевих виборів восени.  

 

Таке рішення ухвалила Центральна виборча комісія. Воно набере чинності з 1 липня 2020 року. 

Аби змінити свою виборчу адресу, виборець може подати заяву (як у паперовій, так і в електронній формі через інтернет) включно до 5-го дня від початку виборчого процесу. 

Оскільки за виборчим кодексом вибори розпочинаються за 50 днів до дня голосування (25 жовтня 2020 року), то змінити виборчу адресу можна буде з 1 липня до 9 вересня включно. Також можна буде змінити виборчу адресу знову, але не раніше ніж через 180 днів.

Нагадаємо, раніше змінити місце голосування можна було тільки особисто звернувшись в орган Державного реєстру виборців. Тому під час президентських виборів у квітні 2019 виборці, які хотіли змінити місце голосування, були змушені відстояти довгі черги. А в грудні 2019 ЦВК дозволила змінювати місце голосування онлайн і одразу на 2 тури

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: