На одному з комунальних підприємств Великої Новосілки керівництво не платило зарплату десяткам працівникам 8 місяців. Сума боргу доросла майже до 400 тисяч гривень. Але тодішній директор КП приховав невиплати зарплати. За це його оштрафували.
Про це журналісти Вільного радіо дізналися з рішення Великоновосілківського районного суду Донецької області. Ім’я обвинуваченого ми знайшли на порталі Судова влада.
В справі зазначається, що з 1 січня по 1 вересня 2018 року кілька десятків працівників КП “Великоновосілківський комунхоз” (35 чинних працівників та 16 звільнених) недоотримали свої зарплати. Загальна сума боргу склала 370 тисяч гривень.
За даними слідства в цей період підприємство змогло б покрити витрати на заробітну плату працівникам коштом власних обігових коштів. Але тодішній директор Олександр Піскун замість того, щоб платити зарплату, підписував довідки про те, що начебто зарплату працівникам платять в повному обсязі та ніяких заборгованостей на підприємстві немає. Ці довідки направлялися до відділу статистики Великоновосілківської райдержадміністрації.
Правоохоронці відкрили кримінальну справу за статтею “Службове підроблення, складання завідомо неправдивих офіційних документів”.
Посадовець свою провину повністю визнав та уклав угоду з прокуратурою. Піскун домовився на штраф у 3400 гривень. Суд затвердив угоду зі слідством і оштрафував чоловіка на 3400 гривень та заборонив обіймати посади, які пов’язані з організаційно-розпорядчими функціями на 1 рік. Олександр Піскун також має заплатити 3269 гривень за проведення експертиз по справі.
Зазначимо, чинна санкція статті “Службове підроблення” передбачає від 34 тисяч до 68 тисяч гривень штрафу, або навіть до 3 років тюрми, а також заборону займати керівні посади на рік. Але на той момент, коли Олександр Піскун вчинив злочин, діяла стара санкція статті — до 4250 гривень штрафу. Лише через 2 місяці після злочину покарання за цією статтею посилили. Тож, чоловіка судили за старою санкцією статті та він отримав менший штраф, ніж діє зараз. Такі норми статті 58 Конституції України, де вказано, що “Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи”.
Додамо, Піскун може звернутися до Донецького апеляційного суду з оскарженням вироку впродовж 30 днів, якщо він отримав покарання суворіше, ніж домовлявся в угоді з прокуратурою.
Нагадаємо, за даними Управління статистики, на початок вересня роботодавці Донеччини заборгували 409 мільйонів гривень зарплат. Серед них 13 мільйонів в Бахмутському районі. І те, з місцевого боргу майже вся сума — це борги працівникам заводу “Вістек”, ексгендиректора якого обвинувачують у фінансуванні тероризму.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.