Зібрали всі важливі та резонансні події тижня в одному матеріалі. Цього разу багато невтішного, але ми знайшли і хороші новини з Донеччини. А щоб закріпити обнадійливий настрій — підібрали екшн-комедію.
Нововведення запрацює для споживачів з 1 травня.
До 25 квітня всі постачальники газу розрахують ціну на газ для споживачів, за якою готові продавати. Тарифи оприлюднять на своїх інтернет-сторінках, як базову річну пропозицію. Такі ціни мають триматися рік — до 30 квітня 2022.
При цьому вам, як споживачу, не забороняють впродовж року обрати інший тариф у тої самої фірми або змінити постачальника.
Референдуми в нашій державі були дозволені і раніше. Але процедуру для них остаточно не прописали. І цю прогалину тепер мали б виправити. Та це не означає, що нас на державному рівні зможуть щотижня питати про все. Детальніше про обмеження і деталі змін читайте в нашому матеріалі за посиланням.
Такий варіант розглянуть народні депутати.
Без стандартного ЗНО випускники будуть менше перетинатися з незнайомими людьми. Якщо екзамен будуть писати тільки майбутні абітурієнти, то і приміщень їм знадобиться менше, і менше спостерігачів потрібно буде залучити до процесу.
6 квітня потяг №126 екстренно зупинявся в Павлограді (Харківська область). Там до одного з вагонів зайшов спецпідрозділ КОРД, щоб зсадити та затримати пасажирів, які стріляли в купе. Як виявилося, застосували зброю працівники фельд’єгерської служби Держспецзв’язку, які їхали до Києва по роботі.
Чоловіків довелося затримувати силою, тож, окрім хуліганства, їх можуть покарати також за погрози правоохоронцям. Поки триває розслідування, то підозрюваних відсторонили від посад, але з Держспецзв’язку зможуть звільнити вже за вироком суду.
Компанія дівчат-підлітків покликала на водойму знайому, а там побили її та змісили купатися голою. Все це знімали на відео та виклали в мережу. Коли запис побачили дорослі, то його видалили.
Вчителька школярок звернулася в поліцію і тепер там відкрили справу за статтею про “побої та мордування”. Офіційну підозру наразі нікому не оголошували. Але відповідальність за такі злочини настає з 16 років, тобто відповідальність за дії головної кривдниці можуть понести батьки.
Читайте також: Булінг — як вирішувати проблему і чи можна її попередити (ІНТЕРВ’Ю)
Це компенсації, які покривають лише частину вартості житла. Але попередні 7 років не давали і їх.
Наразі є дані, що загалом на виплати за зруйновані домівки офіційно чекають близько 700 родин з українського сходу.
Детальніше про процедуру та те, куди можна подати документи для отримання компенсації, читайте тут.
Кількість зруйнованого житла може збільшуватися і через загострення на сході.
6 загиблих та 2 поранених бійців ЗСУ цього тижня маємо на сході України. Смертельними обстріли окупантів ставали майже щодня. У понеділок один військовий загинув біля Авдіївки (Донеччина) та ще один неподалік Золотого-4 (Луганщина). У вівторок, коли бойовики обстрілювали з мінометів позиції ЗСУ біля Невельського, загинув ще один воїн ЗСУ. Інший військовий Об’єднаних сил помер від отриманих травм, коли наїхав на автомобілі на невідомий вибуховий пристрій. Це сталося біля Степного. 8 квітня російські найманці гатили біля Пісків та Водяного. Внаслідок обстрілу окупантів один воїн отримав поранення несумісне із життям. Про шостого загиблого цього тижня стало відомо у неділю.
Загалом бійцям ЗСУ довелося укриватися від 59 обстрілів. Окупанти пускали в хід різні види зброї: від стрілецької до артилерійських установок зі 122 мм снарядами.
Додамо, цього тижня ЗМІ повідомили про концентрацію військ Росії за 150-250 км від кордону з Україною. Щоправда, не біля українських Луганщини чи Донеччини, а у російській Воронезькій області (вона прилягає до офіційного кордону держав, з нашого боку з нею межує Харківщина).
Всі ці проблеми мали б обговорювати на міжнародних переговорах, там само знаходити рішення. Але українські делегати вкотре повернулися до того, що домовлятися в Мінському форматі не виходить. Вже сім років часткової окупації сходу, а навіть питання обміну усіма полоненими вирішити не вдається. Тепер справа не тільки в учасниках переговорів, а й у місці. Мінські переговори більше не хочуть проводити в Мінську. Та в час карантину питання не стоїть гостро, адже засідання проводять онлайн.
Щодня пропускають людей тільки на Луганщині, людей пропускають на Станицю Луганську та впускають тих, хто іде з неї. А от на Донеччині поїхати можна тільки на пункт пропуску Новотроїцьке. Суміжний блокпост “Оленівка” бойовики відкривають двічі на тиждень — в понеділок та п’ятницю. Тож завтра цей дорожній коридор працюватиме.
Цього тижня на Донеччині кілька разів підтверджували рекордних понад тисячу нових заражених за день. Ще більше лікарень регіону переповнені.
Наприклад, у в інфекційній лікарні Мирнограда заповнені всі ліжка. А в Бахмуті під пацієнтів з COVID-19 довелося виділити ще одне відділення.
В міністерстві охорони здоров’я кажуть, що розширювати кількість місць загалом вже немає куди.
“Ми збільшили кількість ліжок з киснем до понад 67 тисяч. І це вже ми дійшли до певної межі, і збільшувати далі просто немає куди. Тому що інші хвороби не робили канікул, і їх також треба лікувати. Епідситуація досить важка, досить сумна, на межі критичності”, — заявив очільник МОЗ Максим Степанов.
Через великий запит на кисень, міністерство дозволило брати для медичних цілей його не медичний, а технічний аналог. Той має відповідати стандартам. Та це дивно, бо раніше від цього варіанту категорично відмовлялися через потенційні загрози.
Читайте також: Жертви коронавірусу – хто помер від COVID-19
Наразі у Бахмуті є 10 безкоштовних тотальних ендопротезів (які встановлюються одразу на стегнову й тазову кістку), та 5 однополюсних (призначені лише для стегнової кістки).
“Однополюсні протези встановлюють хворим, які менше пересуваються. Вони знімають біль і дозволяють дійти, приміром, до туалету, кухні та ліжка”, – каже Дмитро Бондар.
Лікар зазначає: коли людина надходить у відділення, їй розповідають про можливість встановити безкоштовний протез, але за бажання вона може придбати будь-який інший.
Також треба оплатити саму операцію та всі супутні витрати. Разом це обійдеться приблизно у 6-7 тисяч гривень. А 40-50 тисяч гривень за протез вже заплатили з бюджету, тож додатково витрачатися на них не доведеться.
Історія зі щасливою розв’язкою цього тижня — це історія родини Зеленських з Бахмута. Маленький Єлісей має вроджені проблеми зі здоров’ям — у хлопчика спінальна м’язова атрофія. Укол, який може допомогти врятувати його коштує 2,3 мільйона доларів. І цього тижня малюку вдалося отримати ін’єкцію.
Батьки не опускали руки, боролися за дитину та потрапили в перелік тих, кому ліки дісталися безкоштовно. Тепер триватиме період реабілітації. Але величезний крок на шляху до одужання малюк вже зробив.
Про неймовірну родину “борців” читайте в нашому матеріалі.
Присвятіть пару годин свого вечора для комедії “Шпигуни по сусідству”. Гумор, екшн, впізнавані актори — все це поєдналося в одній стрічці.
Коротко про сюжет: Життя в заміському будинку розмірене та нудне. Дні однакові. Особливо для домогосподарки Карен Гаффні. Поки чоловік працює, то вона опікується дітьми і планує ремонт в туалеті. Аж раптом знаходить цікавіше хоббі — починає шпигувати за новими сусідами. Молода, яскрава та успішна пара з будинку навпроти така ідеальна, що аж не віриться. Це і насторожує Карен. І вона починає шукати: що ж з новими знайомими не так?
Міс Гаффні вирішує проникнути в будинок сусідів Джонсів. Підбиває піти разом і чоловіка. Там вони знаходять зашифровані документи і креслення ракет, остаточно переконавшись, що поруч з ними знаходяться далеко не звичайні люди. Але дороги назад немає, адже Тім і Наталі застали сусідів, які порпаються в їхніх особистих речах. Що насправді секретні агенти забули в провінції, і яку роль в цій історії зіграють тихі домосиди?
Подивитися комедію “Шпигуни по сусідству” українською можна за посиланням.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.