ботанічна пам'ятка Ступки Голубовські в Бахмутській громаді
Фото: Вільне радіо

Поки проводять перевірку та шкодують про зроблене.


Про це Вільному радіо розповіла секретар Бахмутської міськради Анастасія Касперська, яка нині тимчасово виконує обов’язки міського голови, на час відпустки голови громади. 

“Нині роботи призупинені, ухвалене рішення, що ці роботи відновлюватись не будуть. Ми зараз працюємо спільно з екологічною службою щодо можливості відновлення пошкоджень, які були нанесені території. Я надала доручення проаналізувати всі об’єкти природно-заповідного фонду та заказники на території громади, щоб у нас ця інформація була в повному обсязі в актуальному стані. Відповідальність ніхто з себе не знімає, понесемо і відшкодовувати будемо за рахунок власних коштів”, — каже секретар міськради.

За її словами, наразі у міськраді чекають на висновки обласної еко-інспекції та поліції. Проводять і внутрішні перевірки, з’ясовують ситуацію.  

“За результатами еко-інспекції буде проведене внутрішнє розслідування. Також у себе зараз перевіряємо, чому була допущена така недбалість. Попередньо провели нараду із заступниками міського голови та опитування причетних і до виїзду, і до оргкомітету”,  —  розповідає Анастасія Касперська.  

секретар Бахмутської міськради Анастасія Касперська
Секретар Бахмутської міськради Анастасія Касперська. Фото: Вільне радіо


Нагадаємо, минулого тижня на верхівці гори на території ботанічної пам’ятки природи місцевого значення “Ступки-Голубовські” у селі Іванівському Бахмутської громади
група комунальників декілька днів викопувала величезні літери “БАХМУТ 450”. Їх нібито планували засипати крейдою, аби було видно здалеку. Активісти викликали правоохоронців. 

На питання як таке могло статися і чому у міськраді не знали про природоохоронний статус цієї ділянки землі, секретарка міськради заявила: ніхто не акцентував увагу на тому, що ніяких робіт там проводити не можна. 

“Попередньо був виїзд на цю територію спільно з представниками і міської ради, і старости (Іванівського старостинського округу Оленою Данько,  —  ред.) На жаль, під час цих виїздів не було зазначено, що на цій ділянці цієї території категорично не можна проводити жодних робіт”,  —  каже в.о. голови Бахмутської ТГ.  

Чому вирішили вирізати літери на горі?

За словами Анастасії Касперської, для святкування 450-ліття Бахмута створили оргкомітет та затвердили перелік заходів, серед них — створити артоб’єкт “БАХМУТ 450” як візитівку міста для туристів та гостей. 

Оргкомітет розглядав варіанти його розташування десь на в’їзді у місто.  Але оскільки на в’їзді в місто з траси “Харків-Довжанський” один артоб`єкт вже є (це фотозона “Я люблю Бахмут”), то вирішили облаштувати артоб’єкт в районі Іванівського. 

Фінансувати цей план збиралися за рахунок спонсорських коштів, і з бюджету кошти не виділяли. Вирішили облаштувати цей артоб’єкт з природних матеріалів: гіпсу, піску, крейди та рослин. 

“На жаль, на засідання оргкомітету інформація була надана частково, не в повному обсязі. І виходячи з тих документів, які були у нас на той час для ухвалення рішення, ми не побачили там якихось глобальних обмежень. І ми не планували суттєво змінювати природний ландшафт: об’єкт планувався в межах естетичного благоустрою, озеленення”,  —  зазначає в. о. міського голови Бахмута. 

Нагадаємо, до 450-ліття міста в Бахмуті виготовлять сувенірні медалі. Їх даруватимуть під час прийомів міського голови, під час презентацій для міжнародних інвесторів та можливо як призи за досягнення у конкурсах.

Читайте також: 

 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...