Підтримати
Голова Бахмутської райради Євген Пластун очолить Соледарську ОТГ. Що про нього відомо
Фото: Євген Пластун

27 жовтня Соледарська міська територіальна виборча комісія оголосила, що Євген Пластун набрав найбільше голосів серед кандидатів на пост голови Соледарської ОТГ. Тож наступні 5 років він очолюватиме громаду і представлятиме інтереси мешканців. Ми зібрали в одному матеріалі дані про його політичний досвід, скандали, кримінальні справи та основні факти.

 

Про визнання Євгена Пластуна обраним на місцевих виборах 2020 головою Соледарської ОТГ журналісти Вільного радіо дізналися з постанови міської ТВК.

Євген Пластун йшов у кандидати на посаду голови Соледарського міського голови як самовисуванець. Він набрав на виборах 2745 голосів, що склало 54,05% від загальної кількості голосів. Йому поступився попередній голова Соледарської ОТГ Олександр Степаненко з 2112 голосами. Інший кандидат, мешканець Парасковіївки, Ярослав Сухінін набрав менш ніж 2,32% голосів — 118.

Родом з Бахмутського району

Євген Пластун народився і живе в селі Роздолівка, що в Бахмутському районі. З грудня 2016 року село входить в склад Соледарської ОТГ. 

Новому голові громади 40 років. 

Голова Бахмутської райради Євген Пластун очолить Соледарську ОТГ. Що про нього відомо

(Фото: Вільне радіо)

Він має дві освіти: закінчив Бахмутський індустріальний коледж за спеціальністю механік металургійного обладнання, та Донбаську державну машинобудівну академію за спеціальністю економіка підприємства.

В чоловіка є рідний брат Юрій Пластун, який є головою фермерського господарства “Максімус-1”.

До обрання головою Бахмутської районної ради Євген Пластун був заступником директора ФГ “Максімус-1”.

В Євгена Пластуна є син Артур, а в останній декларації за 2019 році Пластун почав вказувати ще й доньку з російським громадянством Карину Пластун.

Заяви про Соледарську ОТГ

Попри самовисування, у своїй передвиборчій агітації Євген Пластун заявляв, що він готовий до діалогу з командою президента і підтримує їх розвиток, ідеї та реформи. Ідею йти на вибори пояснював тим, що хоче і знає як розвивати рідну Соледарську громаду.

“За своєю натурою я не політик, а ГОСПОДАРНИК! Не хочу, щоб мені давали завдання політичні боси, які часто йдуть врозріз моїх поглядів і принципів на реальні обставини в тому чи іншому населеному пункті. На мій погляд, Соледарській громаді потрібен керівник НЕ ПОЛІТИК, а ГОСПОДАРНИК, який зможе навести порядок і покращити життя людей”, — заявляв у своїй передвиборчій агітації Євген Пластун.

Євген Пластун на своїй сторінці у Facebook під час передвиборчої агітації публікував також свої плани на розвиток громади, якщо його оберуть головою громади.

Залучення спеціалістів. Він заявляв, що в Соледарській ОТГ відсутні кваліфіковані кадри і спеціалісти. Тож, в разі обрання, обіцяв впроваджувати програми, які будуть стимулювати випускників шкіл вчитися за кошти громади з подальшим працевлаштуванням в Соледарській ОТГ. Також пропонує надавати житло приїжджим спеціалістам.

Розвиток інфраструктури. Пластун пропонує відремонтувати дорогу до станції Сіль, в село Володимирівку, Роздолівку, Оріхово-Василівку. Також хоче відкрити комунальне АТП, яке буде возити людей громадою.

Розвиток для молоді. Новообраний голова Соледарської ОТГ хоче відремонтувати місцеву музичну школу, парк, облаштувати подвір’я, сквери, будувати дитячі і спортивні майданчики.  

Покращення водопостачання. Євген Пластун хоче облаштувати альтернативні джерела водопостачання і шукати нові, будувати і реконструювати очисні споруди, замінити застарілі водоводи, які вже вичерпали свій ресурс. Як альтернативне джерело питної води розглядає можливість буріння артезіанської свердловини.

Почав політичну кар’єру з “Партії регіонів”

Євгеній Пластун почав свою політичну кар’єру у 2010 році, коли його обрали депутатом в Бахмутську районну раду від округу №7 (села Роздолівка, Краснополівка та Миколаївка). Тоді він балотувався від партії “Партія регіонів”. В тому скликанні в раду разом з Євгеном Пластуном потрапив і його брат Юрій Пластун, також від “Партії регіонів”.

Очолити Соледар Євген Пластун прагнув ще у 2015 році. На чергових місцевих виборах він балотувався від політичної партії “Опозиційний блок” та навіть обійняв друге місце на виборах з кількістю голосів 2698 (33,7%). Тоді переміг Олександр Степанов, який набрав 3892 голоси (48,6%).

Голова Бахмутської райради Євген Пластун очолить Соледарську ОТГ. Що про нього відомо

(Фото: Вільне радіо)

Попри поразку в боротьбі за крісло мера Соледара, Євген Пластун потрапив у тодішню Артемівську районну раду (після декомунізації Бахмутська районна рада) від політпартії “Опозиційний блок”. Він був першим у списку. Тоді ж депутати обрали його головою Бахмутської районної ради.

У 2019 році Євген Пластун хотів стати депутатом Верховної Ради України та подав свою кандидатуру в ЦВК на позачергові парламентські вибори. Проте Центральна виборча комісія відмовила Пластуну в реєстрації через помилку в подачі документів. Він мав сплатити грошову заставу на спеціальний рахунок у розмірі трохи більш ніж 41 тисячі гривень. Але замість нього цю заставу сплатила начальниця одного з відділень ПриватБанку в Бахмуті. Вільному радіо жінка розповіла, що вони вирішували проблему, але Пластун так і не встиг внести заставу сам.

Коли йому відмовили у реєстрації, Пластун неодноразово з’являвся на акціях в підтримку нинішнього нардепа від 46 округу Федора Христенко. Ми помічали Пластуна також разом з вже ексгендиректором заводу “Вістек” Ордашем Дадашовим, якого звинувачують у фінансуванні бойовиків т.з. “ДНР”

На посаді голови райради прогулював рідко

За час роботи 7 скликання Бахмутської районної ради Євген Пластун скликав 44 сесії. Ми вирішили проаналізувати, як новообраний голова Соледарської ОТГ відвідував сесії райради останнього скликання. На порталі Бахмутської райради опубліковані лише з 5 по 44 сесію, а результати поіменного голосування 17-ї сесії завантажити неможливо. Проте з тих сесій, які ми змогли проаналізувати, ми з’ясували, що Євген Пластун був відсутній лише на 5 сесіях. Серед них і остання 44 чергова сесія, яка відбулася під час передвиборчої кампанії 15 жовтня.

Жив на зарплаті від держави, оренді земель та преміях, про які не знає

На посаді голови Бахмутської районної ради Євген Пластун отримував зарплату. Так, його дохід за 2015 рік склала 46 тисяч гривень, у 2016 — майже 101 тисяча гривень, у 2017 — 200 тисяч гривень, у 2018 — 271 тисяча гривень та у 2019 році — 322 тисячі гривень. 

За ці роки Євгену Пластуну неодноразово виплачували премії на роботі у розмірі 10-12 тисяч гривень. Неодноразово ми намагалися поспілкуватися з головою райради Євгеном Пластуном, але кожного разу він був відсутній. Так, з березня по липень 2019 року ми раз-два на два тижні телефонували помічниці голови райради і пробували запросити посадовця на інтерв’ю. Але нам відповідали, що він у відпустці. Попри його регулярну відсутність, Бахмутська районна рада все одно голосувала за преміювання Пластуна. Коли нам вдалося поспілкуватися з ним особисто, то він сказав, що не знає про премії, які йому виписують та прокоментував це так:

“Вони ж, напевно, роблять цю премію щомісяця, можливо, зараз за два тижні моєї відпустки…”, — пояснював Вільному радіо Євген Пластун.

Голова Бахмутської райради Євген Пластун очолить Соледарську ОТГ. Що про нього відомо

(Фото: Вільне радіо)

Крім доходу від держави, Євген Пластун також регулярно отримує дохід від оренди земель. Так, з 2015 по 2019 рік він заробив на оренді 844 тисячі гривень. 

Крім того, як ми писали вище, новообраний Соледарський міський голова неодноразово отримував доходи у вигляді спадщини. Таких спадкових земель з 2015 до кінця 2019 року він отримав на понад 2 мільйони гривень.

Як в члена сімейного бізнесу фермерського господарства в Євгена Пластуна у власності до обрання головою райради було у власності чимало земельних ділянок.

Так, Євген Пластун в своїх деклараціях за 2015 рік задекларував 16 земельних ділянок, які йому належать. Тоді ж він також вказав спадщину розміром майже 625 тисяч гривень.

У 2016 році ексголова райради декларує вже 22 земельні ділянки, водних об’єктів та інших приміщень і комплексів, якими він володіє. 

В 2017 році у власності записані вже 36 земельних ділянок та інших приміщень і нерухомих об’єктів. В цей же рік в декларації він знову вказує спадщину. Цього разу їх 8 від різних людей на загальну суму 1,3 мільйона гривень. Пластун також вказував в декларації, що набув право власності 10 земельних ділянок.

У 2018 році у Пластуна в декларації були вже 37 земельних ділянок та інших нерухомих об’єктів.

В останній декларації за 2019 рік у Пластуна так і залишається 37 об’єктів нерухомості у власності. 

Кримінальні справи одразу за трьома статтями

Під час роботи Євгена Пластуна в Бахмутській районній раді правоохоронці відкрили кримінальну справу за статтею “Зловживання владою або службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки”,  “Незаконне збагачення” та “Декларування недостовірної інформації”. Злочини пов’язують з схемами із землею.

Зокрема за даними правоохоронців Євген Пластун контролює підприємство ФГ “Максімус”, де він раніше був заступником директора. Крім того, слідчі закидали Пластуну незаконне збільшення власних активів та внесення завідомо недостовірної інформації. Схему реконструювали приблизно так: Євген Пластун через довірену людину скуповує землі сільськогосподарського призначення, а потім йому їх передають за договорами обміну чи заповітами.

В кабінеті Пластуна у 2018 році правоохоронці проводили обшуки, а під будівлею райради активісти виходили на пікет. Коли Євген Пластун виходив до них, передані  у спадщину земельні ділянки він коментував так: “Люди можуть віддавати всі свої володіння тому, кому вони хочуть. Якщо я їх задовільняю, як до моменту обрання”.

Тоді суд навіть відсторонив Пластуна від посади голови Бахмутської райради. Але він все одно з’являвся на сесії. А в коментарі Вільному радіо він пояснював, що його обмежили як голову райради, а не депутата.

“Наскільки мені відомо, суд мене відсторонив від посади голови Бахмутської районної ради. Але відсторонення виконувати функції депутата райради такого права у суду немає. Тому як депутат райради я є, та продовжую їм бути”, — пояснював Вільному радіо очільник Бахмутської райради Євген Пластун.

Згодом цю справу про незаконне збагачення все ж закрили. Все через те, що Конституційний суд України скасував в Кримінальному кодексі статтю про “Незаконне збагачення”. Євгена Пластуна визнали невинним.

Скандали з сімейним бізнесом, мітинги та підпал машини

Неодноразово правоохоронці “ловили” техніку ФГ “Максімус-1”, яка обробляла державну землю. За їхніми даними, підприємство робило це незаконно. Власником фірми і підписантом на той момент був брат Євгена Пластуна — Юрій.

Так, за даними слідчих, влітку 2019 року працівники господарства незаконно обробляли землю Званівської ОТГ. Це Вільному радіо підтверджував тодішній голова громади Олександр Білицький. Він пояснював, що всі землі в оренду вони дають через публічний аукціон, але у фірми брата Пластуна такого договору на використання землі не було.

Голова Бахмутської райради Євген Пластун очолить Соледарську ОТГ. Що про нього відомо

(Фото: Вільне радіо)

Через такі затримання техніки бахмутські активісти навіть виходили на мітинг під суд. Вони заявляли, що “люди проти захоплення землі”, і вважають, що Євген Пластун причетний до незаконного оброблення землі фірмою брата.

Того ж літа в селі Роздолівка, де мешкає Євген Пластун, невідомий підпалив позашляховик Toyota.

Голова Бахмутської райради Євген Пластун очолить Соледарську ОТГ. Що про нього відомо

(Фото: Валерій Слєсарєв)

Депутат Бахмутської міської ради Валерій Слєсарєв заявляв, що це автомобіль голови райради Євгена Пластуна. Але такої машини в декларації чиновника ніколи не було.

Отруєння важкими речовинами

За останній рік Євген Пластун різко схуд. На своїй сторінці у Facebook в одному із звернень до громадян він заявив, що не проводив передвиборчі зустрічі з виборцями, адже його отруїли. В крові посадовця знайшли речовини важких металів.

Голова Бахмутської райради Євген Пластун очолить Соледарську ОТГ. Що про нього відомо

(Фото: Євген Пластун)

Пластун заявляв, що наразі в нього вже все добре, але отруєння пов’язує з тим, що він “комусь заважав”.

***

Зазначимо, за кілька років роботи Вільного радіо ми так і не змогли домовитись з Євгеном Пластуном, як головою Бахмутської районної ради про інтерв’ю. В коментарях посадовець нам відмовляє, бо заявляє, що вважає ЗМІ заангажованим. Попри все, ми будемо просити його про коментарі вже як голову Соледарської ОТГ.

Нагадаємо, Вільне радіо також робило добірку фактів про нового голову Часовоярської міської ради Дмитра Верзілова. Детальніше про нього читайте в матеріалі: Не місцевий Дмитро Верзілов став мером Часів-Яра. Що про нього відомо? 

Читайте також:


Завантажити ще...