працює КПВВ Станиця Луганська
Фото з відкритих джерел

З 28 листопада почали діяти нові вимоги до тих, хто їде або йде через лінію розмежування. Які документи пред’являти на КПВВ та які речі не можна з собою брати – читайте далі.

Про нові правила перетину  повідомляють у державній прикордонній службі України.

Так, зазначається, що перетинати лінію розмежування та перевозити товари можна виключно через визначені контрольні пункти. Їхня кількість та місцезнаходження визначаються рішенням Командувача об’єднаних сил.

Перевезення товарів через КПВВ

З 28 листопада почав діяти новий порядок перевезення особистих речей і товарів. До цього можна було перевозити обмежений список речей. Зараз дозволяють перевозити будь-що за винятком обмежених або заборонених речей. Їхній перелік, а також допустимий обсяг можна переглянути на зображеннях.  Їх підготували профільне міністерство разом з правозахисними організаціями.

На Донбасі змінилися правила перетину КПВВ

На Донбасі змінилися правила перетину КПВВ

На Донбасі змінилися правила перетину КПВВ

На Донбасі змінилися правила перетину КПВВ

На Донбасі змінилися правила перетину КПВВ

На Донбасі змінилися правила перетину КПВВ

На Донбасі змінилися правила перетину КПВВ
Зображення: сторінка ГО “Право на захист” у Facebook

Документи для перетину КПВВ

Іноземці або люди без громадянства під час перетину КПВВ мають пред’явити будь-який документ, визначений статтею 15 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Громадяни України, які їдуть на тимчасово окуповані території, повинні пред’явити український або закордонний паспорт, або тимчасове посвідчення громадянина України.

Діти до 14 років з українським громадянством можуть перетнути лінію розмежування в обидва боки за закордонним паспортом або свідоцтвом про народження. Діти від 14 до 16 років мають пред’явити паспорт громадянина України або ж закордонний паспорт. При цьому дозвіл на перетин видається законному представнику, який супроводжує дитину.

Варто зазначити, що нотаріально посвідчена згода другого з батьків або усиновлювачів не потрібна, коли дитина повертається на тимчасово окуповані території в супроводі того законного представника, з яким здійснила виїзд.

Якщо дитина народилася в ТОТ і не має свідоцтва про народження українського зразка, її  має супроводжувати один з батьків або усиновлювачів з паспортом та документом, який підтверджує народження дитини.

Діти від 14 до 16 років, які навчаються в закладах освіти на підконтрольних українському урядові територіях, можуть перетнути лінію розмежування без батьківського супроводу. Однак при собі потрібно мати документ, який підтверджує навчання в цьому закладі.

В’їзд на тимчасово окуповану територію громадян України, які виїхали звідти для оформлення документів, здійснюється за умови пред’явлення довідки, виданої територіальним органом або територіальним підрозділом ДМС.

Варто врахувати, що під час виїзду з тимчасово окупованих територій громадяни України повинні мати перепустку від СБУ та пред’явити будь-який документ, який підтверджує українське громадянство.

Крім того, виїхати з тимчасово непідконтрольних українському уряду територій можна й за довідкою, яка підтверджує подання документів на оформлення паспорта громадянина України або закордонного паспорта. Цю довідку видає територіальний орган або територіальний підрозділ ДМС.

Читайте також:


Завантажити ще...