Майже 84% вчителів і батьків підтримують сексуальну освіту в школах, – дослідження


image
Фото з відкритих джерел

Більшість українських вчителів і батьків переконані, що уроки сексуальної освіти у школах потрібні. Але на відверті теми з дітьми готові розмовляти не всі – кажуть, що бракує знань. Більш того, деякі педагоги та батьки досі не позбулися стереотипів та упереджень, пов’язаних із сексуальним життям.

 

Відповідні висновки зробили в рамках дослідження аналітичного центру Cedos у партнерстві з агенцією Info Sapiens на замовлення Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Більшість опитаних батьків і вчителів вважають, що заняття зі статевої освіти треба починати з першого або п’ятого класу. Дехто навіть упевнений, що такі уроки можна вводити у дитсадках. Респонденти погодилися, що сексуальну освіту в Україні викладають на недостатньому рівні, а частина з опитаних заявили, що її взагалі немає. Варто зазначити, що у школах все ж проводять деякі заходи, які можна розглядати як компоненти сексуальної освіти: виховні години, лекції запрошених спеціалістів, зокрема, медиків, кінопокази тощо.

Переважна більшість опитаних педагогів відповіли, що готові вести уроки сексуальної освіти у школах. Близько 40% упевнені у своїх знаннях з чутливих тем. Водночас деякі вчителі транслюють певні стереотипи, міфи та установки:

  • 62% опитаних вчителів вважають, що дівчата у коротких спідницях і з макіяжем спонукають своєю зовнішністю до залицянь;
  • 36% переконані, що негетеросексуальна орієнтація – це хвороба, яку треба лікувати;
  • 33% висловлюються за заборону абортів;
  • 19% хотіли б, щоб діти з ВІЛ не вчилися поряд з іншими дітьми.

За словами авторок дослідження, такі викладачі не лише подаватимуть матеріал через призму своїх упереджень, а й погано ставитимуться до учнів, чиї особливості вважатимуть ненормальними.

Крім того, виявилось, що дуже мало з учителів, які взяли участь в опитуванні, отримували підготовку до сексуальної освіти у вишах. Якщо такі уроки не впроваджені у школах, педагогів до них просто не готують.

Майже всі опитані вчителі зазначили, що наразі у підручниках недостатньо інформації з сексуальної освіти, тому вони черпають знання в інтернеті чи інших джерелах.

Що стосується батьків, третина з них також відповіли, що знають все про сексуальність та готові говорити про це зі своїми дітьми. Проте й вони продемонстрували низку стереотипів навколо чутливих тем. Наприклад, 29% опитаних вважають, що молоді люди, які мали кілька статевих партнерів, є розбещеними. А 27% думають, що секс до шлюбу – це соромно.

68% батьків уже спілкувалися з дітьми про відверте, ще 27% планують це зробити. Багато хто зізнався, що відчуває психологічну неготовність та нерозуміння, з чого варто починати такі розмови. Також учасники дослідження згадували, що самі не мали такого досвіду в дитинстві – ані в родині, ані у школі.

Результати опитування показали, що 88% батьків хотіли б, аби сексуальну освіту для їхніх дітей взяла на себе школа, бо самі не мають достатніх знань у цій сфері.

Нагадаємо, про те, як говорити з підлітками про сексуальні стосунки, розповіла в інтерв’ю Вільному радіо психологиня Анна Бартиш.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: