У Бахмуті створили комісії, які мали б ходити по оселях та збирати з мешканців, які не хочуть виїжджати, підписи про відмову від обов’язкової евакуації. Однак замість цього людей просять виїжджати тільки на словах. Чому так — розбиралися наші журналісти.
Про ситуацію з обов’язковою евакуацією Вільному радіо розповіла начальниця пресслужби Бахмутської міської ради Наталя Кисиличина.
“На сьогодні є створена комісія при міській раді, в яку входять співробітники як міської ради, так і ДСНС. Вони мали б ходити по домівках та складати бланки відмови [від обов’язкової евакуації]. Але, на жаль, безпекова ситуація на сьогодні не дозволяє цього робити”, — розповідає начальниця пресслужби.
Тобто через постійні обстріли в Бахмуті комісія не може ходити містом для збору підписів. Замість цього представники місцевої влади, правоохоронці та бійці ДСНС за можливості спілкуються з людьми, намагаючись умовити їх евакуюватися з прифронтового міста. Зокрема, більше уваги намагаються приділяти самотнім людям і тим, хто не може про себе подбати.
“Просимо їх і попереджаємо, що якщо вони не погодяться, то будуть складати відповідні акти. Але наразі такі акти ще не були складені”, — уточнює Наталя Кисиличина.
Комісію зі збору підписів можна було б облаштувати в гуманітарних пунктах, де видають продукти, хліб або воду. Однак і тут є складнощі.
“Ми постійно намагаємось змінювати локації, тому що, на жаль, це великі черги, і ми намагаємось ділити їх на невелику кількість людей”, — пояснює співрозмовниця.
Тож тепер, щоб не збирати людей у великі черги, до роздачі гуманітарної допомоги залучають керівників ОСББ, районних ЖЕКів тощо.
“Постійно під обстріли потрапляють навіть черги. А ходити комісії треба з домівки до домівки, розумієте? На жаль, зараз не до цього”, — каже Наталя Кисиличина.
Востаннє росіяни вдарили по черзі в Бахмуті вранці 6 жовтня. Відомо, що внаслідок обстрілу постраждали люди. Так, очільник ДонОВА Павло Кириленко повідомляє про загиблого та чотирьох поранених в результаті одного з ударів по місту.
“Вже протягом 3х місяців Бахмут — прифронтове місто. І це вже дуже виснажує. У тих громадах, де більш-менш спокійніше, ходять і просять людей заповнювати форму на відмову [від обов’язкової евакуації]. Ну а в нас дуже неспокійно”, — підсумовує начальниця пресслужби Бахмутської міської ради.
Нагадаємо, 2 серпня Кабмін затвердив умови евакуації з Донецької області. Пізніше влада розробила зразок бланка, який матимуть заповнити та підписати мешканці Донеччини, які відмовляються від обов’язкової евакуації.
Людей евакуюють у 13 областей України подалі від фронту. Після приїзду дають одноразові виплати, допомагають оформити щомісячну допомогу, безоплатно надають житло.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.